RzeQA Meetup #5

19.02.2018 17:30
Piotra Bardowskiego 4, Rzeszów

Zapraszamy na pierwsze w 2018 roku spotkanie RzeQA Rzeszów Quality Assurance Group! Odbędzie się ono kolejny już raz w Klubie Kwadrat (Piotra Bardowskiego 4, Rzeszów). Będziemy gościli dwóch prelegentów.

W pierwszej części spotkania Bartek Ziemba opowie nam o swojej pasji, jaką jest testowanie aplikacji mobilnych. Natomiast kolejny prelegent, doskonale znany w rzeszowskim świecie QA i nie tylko - Mateusz Nicpoń przybliży nam tematykę Continuous Integration.

W przerwie jak zwykle serwujemy przekąski i napoje. Serdecznie zapraszamy!

17:30 - 18:15
Testowanie natywnych aplikacji mobilnych. Pułapki, wyzwania i rozwiązania

"Dziesiątki, setki, tysiące urządzeń! Jak ja mam to wszystko przetestować!?" Porozmawiajmy o natywnych aplikacjach mobilnych i wyzwaniach związanych z ich testowaniem. Zastanówmy się jak poradzić sobie z problemem fragmentacji przy pomocy narzędzi analitycznych i dzięki temu prawidłowo dobrać urządzenia do naszych testów. Ponadto rozważmy czy warto inwestować w zakup coraz to droższych urządzeń mobilnych czy pozostać przy darmowych emulatorach/symulatorach oraz jaki może mieć to wpływ na nasze testy. Dodatkowo zatrzymajmy się nad problemem doboru odpowiedniego frameworku do automatyzacji oraz przenieśmy w chmury... te testowe oczywiście.

Bartek Ziemba

Mobile Software Tester @ Novoda. Od 4 lat swoje doświadczenie, w szeroko rozumianym zapewnianiu jakości oraz testowaniu oprogramowania, zbierał w Barcelonie, Rzeszowie i obecnie Londynie. Zafascynowany światem mobilnym oraz wyzwaniami w nim stojącymi przed testerami aplikacji. W pędzącym świecie Agile, stale szuka obszarów, gdzie praca zespołu projektowego mogłaby być efektywniejsza, a w konsekwencji dostarczane produkty wyższej jakości. Poza pracą biega, jeździ na szosie i zwiedza świat.

18:15 - 18:30
18:30 - 19:15
Continuous Integration - back 2 da rootz!

Czym tak naprawdę jest Continuous Integration? Buzzwordem, który już zdołał się zakorzenić w głowach specjalistów IT? A może jednak dobrą praktyką którą coraz więcej zespołów stosuje - albo tak im się tylko wydaje...

Postaram się wrócić do korzeni Continuous Integration i opowiem o jego założeniach. Wskażę jakie problemy można rozwiązać i jakie ryzyka zminimalizować wprowadzając lub modyfikując CI do swojego projektu, tak aby finalnie zapewnić jak najlepszą jakość gotowego produktu. 

Mateusz Nicpoń

Absolwent Informatyki na Politechnice Rzeszowskiej. W PGS Software od ponad 6 lat odpowiedzialny za organizację i wykonanie testów aplikacji mobilnych. W tym czasie miał styczność z ewolucją systemów iOS, Android oraz Windows Phone. Na bieżąco śledzi rozwój przeróżnych narzędzi oraz frameworków związnych z testami aplikacji mobilnych. Wielki fan budowania w zespołach kultury zorientowanej na jakość finalnego rozwiązania. Prelegent na konferencji TestWarez 2017 oraz RzeQA#1.